Pivovar

Spojením moderních technologií, tradičních postupů a receptur, kvalitních surovin a bohatých zkušeností, péčí a zručnosti našeho sládka, vznikl kvalitní řemeslný produkt - pivo s osobitou plnou chutí a barvou. 

Svou velikostí a výstavem piva se náš pivovar řadí do kategorie Minipivovarů.

K rozhodnutí založit pivovar a vyrábět pivo v městě, kterému se říká, že je srdcem Českého ráje, vedla chuť vařit pivo tradičním způsobem. V malém množství, jinak než je tomu u pivovarů v okolí.

Naším cílem je vařit dobré, poctivé řemeslné pivo. I když při jeho výrobě využíváme moderní technologie, tak se stále držíme tradičních postupů řemeslné výroby. 

Názvy piv jsou spojeny s městem Turnov, kterému se říká, že je srdcem Českého ráje. Městem protéká řeka Jizera, která teče kolem našeho pivovaru. Podzemní voda, která je základem našeho piva vyvěrá v blízkosti Jizery.

Základní řadu našich piv tvoří 10° Turnovská desítka, 12° Turnovská dvanáctka světlá a 12° Turnovská dvanáctka tmavá. Základem všech piv je poctivá řemeslná práce a kvalitní suroviny.

Všechna Turnovská piva můžete ochutnat pouze v podnicích, kterým dohromady říkáme Turnovská pivnice. A to je také jeden z důvodů, proč je naše pivo unikátní a jedinečné.

filozofie

Historie

Jak a kde v minulosti se vařilo pivo ve městě Turnově.

Pivo se přímo v městě Turnově vařilo až do válečného roku 1942. Původně měšťanský podnik, o němž se prameny zmiňovaly již roku 1608, držela od poloviny 17. století vrchnost. Stál na křižovatce dnešních ulic Hluboká, Sobotecká a Palackého. Roku 1878 jej koupil Josef Táborský.  Na počátku 20. století se zde vyrobilo ročně až 20 000 hektolitrů piva. 

Za druhé světové války ale vaření piva ustalo a majitel se přeorientoval na poskytování služeb motoristům. Živnost mu ale později znárodnili a dům byl v roce 1966 zbořen. Na jeho místě se dnes nachází parkoviště. 

Od té doby Turnov svůj vlastní pivovar neměl, pivo se vařilo v okolí na  Malém Rohozci.

Zdroj:
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/turnov-mestansky-pivovar-turnov-pivo-pavel-blazevic.A191227_105818_liberec-zpravy_jape

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login