Jeden Turnov za druhým

Koncept Turnovská pivnice

Síť restaurací a pivnic v Turnově, v Praze, v areálu Obří sud Javorník a v Příhrazech, které spojují řemeslná piva z Turnova. Protože pouze ve vlastních podnicích se dá kontrolovat a udržovat nejvyšší kvalita vlastního piva.  Jedinečný koncept je oslavou tradičního, historického vaření piva řemeslnou metodou s pomocí moderních technologií.

FILOZOFIE

Naším cílem bylo vytvořit koncept moderních podniků pro současného hosta a zároveň zachovat prvky tradiční pivnice, kde si můžete vychutnat prémiovou značku z našeho minipivovaru. Abychom mohli stále kontrolovat jeho kvalitu, pivo čepujeme pouze u nás. 
 
Ve všech podnicích Turnovská pivnice se výborně pije a jí. 
Zveme Vás k jejich návštěvě a přejeme Vám krásné zážitky a hlavně: NA ZDRAVÍ. 

filozofie

Naším cílem je vařit dobré, poctivé řemeslné pivo. I když při jeho výrobě využíváme moderní technologie, tak se stále držíme tradičních postupů řemeslné výroby. 

Názvy piv jsou spojeny s městem Turnov, kterému se říká, že je srdcem Českého ráje. Městem protéká řeka Jizera, která teče kolem našeho pivovaru. Podzemní voda, která je základem našeho piva vyvěrá v blízkosti Jizery.

Před tím, než se řeka dostane do Turnova, protéká malebnými místy Českého ráje jako je Spálov, Železný Brod, Malá Skála, Dolánky. Tedy všemi těmi místy, které dělají Český ráj turistickým rájem.
Základní řadu našich piv tvoří Turnovská 10, Turnovská 12 světlá a Turnovská 12 tmavá. Základem všech piv je poctivá řemeslná práce a kvalitní suroviny.

Všechna Turnovská piva můžete ochutnat pouze v podnicích, kterým dohromady říkáme Turnovská pivnice. A to je také jeden z důvodů, proč je naše pivo unikátní a jedinečné.

Historie, na kterou navazujeme. Jak a kde v minulosti se vařilo pivo ve městě Turnově.
Pivo se přímo v městě Turnově vařilo až do válečného roku 1942. Původně měšťanský podnik, o němž se prameny zmiňovaly již roku 1608, držela od poloviny 17. století vrchnost. Stál na křižovatce dnešních ulic Hluboká, Sobotecká a Palackého. Roku 1878 jej koupil Josef Táborský.  Na počátku 20. století se zde vyrobilo ročně až 20 000 hektolitrů piva. 
Za druhé světové války ale vaření piva ustalo a majitel se přeorientoval na poskytování služeb motoristům. Živnost mu ale později znárodnili a dům byl v roce 1966 zbořen. Na jeho místě se dnes nachází parkoviště. 
Od té doby Turnov svůj vlastní pivovar neměl, pivo se vařilo v okolí na  Malém Rohozci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login